Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2021

Nev

Nev

Nev Kimdir ?
nev 24 Aralık 1968’de İstanbul’da doğdu

Türkiye’de kendine has tarzı ile müziğini ortaya koyan, yorumculuğu kadar söz yazarı, besteci ve müzisyenliği ile de geniş kitleler tarafından takip edilen müzik adamı.

Nev, İstanbul doğumlu. Müziğe mandolinle başladı. Sonraki yıllar üretim boyutuna zemin hazırlayan; dinleyerek, yeni müzikler keşfederek, koleksiyon yaparak geçirdiği ve müzikal kimliğinin temelinin atıldığı yıllar oldu.

Üniversite II. sınıfta aldığı elektro gitar ile eğitimine başladı. Üniversite eğitimi boyunca yaz aylarında güneyde müzik yaptı. Nev’i bugün ki duruşuna hazırlayan bu süreç, müzikal gelişiminde ciddi bir yer tuttu.

Üniversite bittikten sonra kendisinden beklendiği üzere iş hayatına atıldı ama bu süreç müzikle bir arada devam etti. 1995 yılında Hakan Özer, Kıvanch K. ve Tolga İnci’den oluşan Chantage’la Cool Bar’da müzik yaptı. Bu tarihlerde Adidas ve Slazenger gibi Dünyaca ünlü markaların Türkiye’de ürün müdürlüğünü yaptı. Zamanla bestecilik kimliği ağır basmaya başlayınca, artık bir yol ayrımında olduğunu fark etti ve tamamen müziğe konsantre oldu, çünkü artık birikimi üretime dönüşme noktasına gelmişti.

2000 yılında, Teoman’ın daveti üzerine katıldığı Türkiye turnesinde, Ege ve Akdeniz şeridinde 100.000’e yakın kişinin kendi müziğine verdiği olumlu ve heyecan verici reaksiyonu deneyimleme fırsatı buldu.

Üç yıla yayılan özenli bir stüdyo çalışmasının ardından, tüm beste ve sözleri kendisine, Kıvanch K.’nın bir parçadaki remix’i dışında düzenlemeleri Hakan Özer’e ait olan, ilk albümü “Her Şeye Rağmen” müzik marketlerde yerini aldı. Özellikle “Zor” parçasıyla büyük bir çıkış yakalayan Nev, engelliler için yazdığı “Her Şeye Rağmen” şarkısını ilk albümüne isim şarkısı olarak seçti.

2004 Temmuz ayında müzik marketlere sunduğu “Sen Gibi” albümüyle kendi müziğini rock, pop gibi belli tarz kalıpların içerisine sokmayan Nev, bu albümle hem müzikseverlerde hem de müzik piyasasında yerini sağlamlaştırdı. Sanatçı, bu albümünün ardından Türkiye ve Avrupa’da büyük turnelere çıktı. Müziğini canlı perofmansı ile daha da geniş kitlelere duyurdu.

Nev, 3 yıllık aradan sonra 2007 yazında çıkardığı Işığım Ve Gölgem albümüyle kariyerine devam etti. Işığım ve Gölgem, Nev ve Naim Korudağ prodüktörlüğünde hazırlandı. 12 şarkının yer aldığı albümde, Kör Kuyular ve Kelebek şarkılarının 2 farklı versiyonu yer alırken, albümdeki tüm şarkıların söz ve besteleri yine Nev’e aitti.

Nev, kendi albümlerinin yanı sıra özel projelerde de yorumcu olarak yer aldı. Türkiye’de fark yaratan projelerden Mucize Nağmeler adlı alaturka albümde “Kimseye Etmem Şikayet “ performansı ile alaturkada da farkını ortaya koyan Nev, bu projedeki performansı ile “Bir Nev-i Alaturka” projesinin de ilk adımlarını atmış oldu.

Nev, bu dönemde çeşitli kurum ve üniversitelerden “En İyi Erkek Şarkıcı”, “En İyi Albüm”, “En İyi Şarkı” gibi kategorilerde defalarca ödüle layık görüldü.

2001 yılından itibaren Türkiye’nin nerdeyse tamamı ve Avrupa’da yüzlerce konser veren Nev, canlı performans konusundaki başarısı ile de adından söz ettirdi.

Nev, 2010 yılında, hazırlıkları iki yıl süren “Bir Nev-i Alaturka” albümünde eşsiz Türk Sanat Müziği eserlerini rock, tango, latin ve rembetika tınılarıyla yorumladı. Klasik alaturkaya ilgiyi arttıracak farklı bir tarza sahip olan albüm sayesinde; Kemani Serkis Efendi’nin, “Kimseye Etmem Şikayet”i, Kaptanzade Ali Rıza Efendi’nin, “Akşam Misafiri”i, “Denizde Akşam”ı, Yıldırım Gürses’in “Mazideki Aşk”ı, Dede Efendi’nin “Ey Büt-i Nev Eda”sı, “Ben Küskünüm Feleğe”, ”Sevmekten Kim Usanır”, “Şimdi Uzaklardasın”, “Sensiz Olamam” gibi zamanla ruhumuza işlemiş, duymaktan keyif aldığımız eserleri bambaşka tatlar katarak dinlememizi sağlayan albüm, bir yandan da gençlerin kaliteli müziğe olan farkındalığını arttıran çok özel bir proje olarak arşivlerdeki yerini aldı.

Bir Nev-i Alaturka albümünde klasik alaturkanın değerlerini en üst seviyede önemseyen, eserleri ve bestecileri araştıran, enstrüman yapımcıları ile görüşen ve bu topraklardaki her türlü rengin emeğini fark eden Nev, bu mirası güncel tınılar ile yorumladı. Satış rekorları kıran albüm aynı zamanda Nev’e sayısız ödül kazandırdı.

Başarılı müzisyen, Haziran 2014 de çıkardığı son albümü “Kıyısız Deniz”de yine Nev şarkıları ile müzikal yolculuğuna devam etti.

Şu anda Bir Nev-i Alaturka albümünün ikincisi için stüdyoda çalışmalarına devam eden Nev, konserleri ile Türkiye ve Avrupa’yı dolaşmaya devam ediyor.
——————————————————————————–
Nev İletişim ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Nev İletişim, Nev İletişim Bilgileri, Nev Menejer, Nev Menejeri, Nev Menejerlik, Nev Menajer,Nev Menajeri, Nev Menajerlik, Nev Resmi, Nev Resmi Menejer, Nev Resmi Menejeri, Nev Resmi Menejerlik, Nev Resmi Menajer, Nev Resmi Menajeri, Nev Resmi Menajerlik, Nev Resmi Menajeri Kim, Nev Resmi Menejeri Kim, Nev Resmi Site, Nev Resmi Sitesi, Nev Telefon, Nev Telefonu, Nev Telefon Numarası, Nev Konser, Nev Konseri, Nev Konserleri, Nev KonserTakvimi,Nev Konser Fiyatı, Nev Konser Ücreti, Nev Konser Bedeli, Nev Düğün Ücreti, Nev Düğün Fiyatı,Nev Düğün Kaşesi, Nev Düğün Organizasyonu, Nev Biyografi, Nev Hayatı, Nev Klip, Nev Klipleri, Nev Şarkıları, Nev Videoları, Nev Resimleri, Nev Fotoğrafları, Nev Kaşe, Nev Kaşesi

Sanatçıya Ait Eserler