Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2021

Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli kimdir

Mustafa Ceceli, 2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Ceceli‘nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında farkedildi. 6 yaşında özel öğretmenden 2 yıl piyano eğitimi verildi. Lise yıllarında amatör olarak düzenlemeler yapmaya başladı.

Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü kazanan Mustafa Ceceli aynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta keyboard çalmaya başladı. Fakültenin 3. yılında tekrar üniversite sınavına girerek Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı ve Ankara’daki müzik hayatını noktalayarak İstanbul’a geldi.İstanbul’a gelişinin ardından Cenk Eren’in vokalistliğini yapan Merih Ermakastar’ın şarkılarına düzenlemeler yaparak profesyonel aranjörlük hayatına adım attı. Piyasaya çıkan bu albümle birlikte Ozan Doğulu ile tanıştı ve o dönemde hazırlanmakta olan Kenan Doğulu‘nun ‘’Demedi Deme” albümündeki ”Aklım Karıştı” şarkısının düzenlemesini yaptı. Sezen Aksu‘ya hem albümlerinde hem de sahnede eşlik etmeye başlayan Ceceli’nin imza attığı aranjeler büyük ilgi gördü.“Yapmak istediğim her projeyi, hayal ettiğim her şeyi zamanında Onno Tunç gerçekleştirmiş aslında, sağ olsun.” diyerek Tunç’u hayırla yâd eden Ceceli, popüler şarkılar haricinde mistik besteler ve şarkılar yapmayı da çok arzuladığını söylüyor:Listelerde üst sıralarda yer alan İkili Delilik, Hükümsüz ve Gidemem şarkılarını düzenledi.

Aynı tarihlerde düzenlemiş olduğu Çakkıdı şarkısı Türk Pop Müziğine yeni bir soluk getirdi ve yoğun ilgi gördü.Tarkan, Ajda Pekkan , Sertab Erener, Nilüfer,Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Nil Karaibrahimgil, Emre Aydın, Murat Boz ve pek çok sanatçının albümlerinde aranjör olarak çalıştı.Sezen Aksu‘ya ait olan “Unutamam“ adlı şarkıyı seslendirdi.n Solist” ve Power Türk Video Müzik Ödülleri “En İyi Çıkış Yapan Video Klip” ödüllerini aldı.16.Kral TV Müzik ödülleri gecesinde ‘’En Iyi Erkek Sanatçı” ve ‘’En Iyi Albüm” ödüllerine ve 37. Altın Kelebek ödüleleri gecesinde ‘’En Iyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülüne layık görüldü.2010 Yaz aylarında albüm şarkılarının remixlerinin ve ”Hata” isimli 1 yeni şarkının bulunduğu `Mustafa Ceceli Remixes`albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Yılın sonunda Enbe Orkestrası’na ikinci ve son kez konuk olan Ceceli’nin seslendirdiği ‘Eksik’ ve ‘Yağmur Ağlıyor’ şarkıları yoğun ilgi gördü. ‘Eksik’ şarkısı Mustafa Ceceli / Elvan Günaydın düeti aday olduğu bütün dallarda ödülleri aldı ve dijital ortamda en çok dinlenen şarkı oldu.2 Nisan 2012 tarihinde ikinci solo albümü `ES` dinleyecisiyle buluştu.

İlk klip şarkısı albüme de adını veren`ES` şarkısına çekildi.Mustafa Ceceli’ye Sezen Aksu “hacı” diye hitap ediyor. Aslında gerçekten de 2003’de hacca gitmiş.Mustafa Ceceli, keyboard, gitar, piyano ve kemanı iyi derecede çalabiliyor.
———————————————————————————–
Mustafa Ceceli İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Mustafa Ceceli menajeri, Mustafa Ceceli web sitesi, Mustafa Ceceli iletişim, Mustafa Ceceli konser fiyatı, Mustafa Ceceli konser bedeli, Mustafa Ceceli konser kaşesi, Mustafa Ceceli organizasyonu, Mustafa Ceceli menajerlik firması, Mustafa Ceceli menejeri, Mustafa Ceceli sahne fiyatı, Mustafa Ceceli sahne konser fiyatı, Mustafa Ceceli konser fiyatı ne kadar, Mustafa Ceceli belediye festival ücreti, Mustafa Ceceli İmza günü ücreti, Mustafa Ceceli sahne menajeri, Mustafa Ceceli ulaşım, Mustafa Ceceli menajeri, Mustafa Ceceli menajerlik ulaşım, Mustafa Ceceli menajeri kim, Mustafa Ceceli yılbaşı konser fiyatı, Mustafa Ceceli mail adresi, Mustafa Ceceli menajer iletişim, Mustafa Ceceli konser ücreti, Mustafa Ceceli belediye konser fiyatı, Mustafa Ceceli festival konser fiyatı, Mustafa Ceceli menajerlik şirketi, Mustafa Ceceli telefon numarası, Mustafa Ceceli menajer,

Sanatçıya Ait Eserler