Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Eylül 2021

Emel Müftüoğlu

Emel Müftüoğlu

Emel Müftüoğlu kimdir
1961 yılında İzmir’de doğan Emel Müftüoğlu aslen Artvin’lidir. Babasının asker olmasından dolayı tayinleri sebebiyle ilk ve orta öğrenimini farklı şehirlerde tamamladı. İstanbul Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nü bitirdi. Profesyonel müzik hayatına 1985 yılında Güneş Gazetesinin açtığı müzik yarışmasında birincilik alarak başladı. Aynı yarışmada ikincilik alan Erdal Çelik‘le bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel- Erdal ikilisi, 1985 yılında “Sevmek Öyle Bir Şey” ve 1988 “Alaturka Benim Canım” isimli iki albüm çıkardı. Emel’in Erdal ile müzikal ortaklığına son vererek solo kariyerine başlaması 1989 yılında gerçekleşti.

Şahin Özer Plak’la anlaştı ve 1990 yılında bu müzik yapım firmasından yayınlanan “Karlar Düşer” isimli albümü ile iyi bir çıkış yaptı.

Emel Müftüoğlu , Meşhur olmadan önce yıllarca Afyonkarahisarda TEK görevlisi olarak çalışmıştır. Çok güzel taklitler yaparak sevenlerinin beğenisini almaktadır.

Emel ilk olarak 1991 yılında Star TV’de yayınlanan yönetmenliğini Funda Aras’ın yaptığı, senaryosunu Necef Uğurlu’nun yazdığı “Şen Dullar” adlı tv dizisinde oynadı. Bir sonraki oyunculuk denemesini ise 1995 yılında Sinan Çetin’in yazıp yönettiği “Bay E” filminde yaptı.

2003 yılında Talat Bulut ile başrolünü paylaştığı “Aşk Olsun” adlı dizide oynadı.

2004 yılının Eylül ayında Deniz Seki ile birlikte sabahları “Kadınca Çarkıfelek” programını sundu, ancak kısa süre yayınlandıktan sonra yayından kalkan yönetmenliğini Kartal Çidamlı ve Ersoy Güler’in yaptığı senaryosunu İnci Uluçay’ın yazdığı “Sessiz Gece” adlı dizide rol aldı.

Star TV’de yayınlanan “Son Ağa” dizisinde Tamer Karadağlı‘yla başrolde yer aldı.

TRT’de Ahmet Uğurlu ile birlikte “Zoraki Başkan” adlı dizinin başrolünde oynamıştır.

Bunların dışında uzun yıllar TRT, atv ve TV8’de “Emelce”, Kanal D’de “Emel Içgüdü”, TGRT’de İdil Çeliker ile “Emelce Sabahlar” ve 2008 yılının yaz aylarında Şafak Sezer‘le birlikte “Çifte Kavrulmuş” adlı tv programlarını yaptı.

Emel Müftüoğlu ,pop müzik sanatçılarının art direktörü olarak da çalışmalarına devam ediyor.

Emel Müftüoğlu’nun Çağrı adında bir kızı vardır.

Albümleri :
Karlar Düşer, (1990)
Faka Bastın, (1992)
Emelce, (1994)
Hovarda, (1995)
Ruhun Duymaz, (1996)
Bana Özel, (1998)
Mucize, (2000)
Arabesk, (2002)
Çok Ayıp, (2004)
Eğlenilecek Kızlar Evlenilecek Kızlar, (2007)
———————————————————————————–
Emel Müftüoğlu iletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Emel Müftüoğlu İletişim, Emel Müftüoğlu İletişim Bilgileri, Emel Müftüoğlu Menejer, Emel Müftüoğlu Menejeri, Emel Müftüoğlu Menejerlik, Emel Müftüoğlu Menajer,Emel Müftüoğlu Menajeri, Emel Müftüoğlu Menajerlik, Emel Müftüoğlu Resmi, Emel Müftüoğlu Resmi Menejer, Emel Müftüoğlu Resmi Menejeri, Emel Müftüoğlu Resmi Menejerlik, Emel Müftüoğlu Resmi Menajer, Emel Müftüoğlu Resmi Menajeri, Emel Müftüoğlu Resmi Menajerlik, Emel Müftüoğlu Resmi Menajeri Kim, Emel Müftüoğlu Resmi Menejeri Kim, Emel Müftüoğlu Resmi Site, Emel Müftüoğlu Resmi Sitesi, Emel Müftüoğlu Telefon, Emel Müftüoğlu Telefonu, Emel Müftüoğlu Telefon Numarası, Emel Müftüoğlu Konser, Emel Müftüoğlu Konseri, Emel Müftüoğlu Konserleri, Emel Müftüoğlu KonserTakvimi,Emel Müftüoğlu Konser Fiyatı, Emel Müftüoğlu Konser Ücreti, Emel Müftüoğlu Konser Bedeli, Emel Müftüoğlu Düğün Ücreti, Emel Müftüoğlu Düğün Fiyatı,Emel Müftüoğlu Düğün Kaşesi, Emel Müftüoğlu Düğün Organizasyonu, Emel Müftüoğlu Biyografi, Emel Müftüoğlu Hayatı, Emel Müftüoğlu Klip, Emel Müftüoğlu Klipleri, Emel Müftüoğlu Şarkıları, Emel Müftüoğlu Videoları, Emel Müftüoğlu Resimleri, Emel Müftüoğlu Fotoğrafları, Emel Müftüoğlu Kaşe, Emel Müftüoğlu Kaşesi

Sanatçıya Ait Eserler