Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Mart 2021

Emre Aydın

Emre Aydın

Emre Aydın kimdir
Emre Aydın, 2 Şubat 1981‘de Isparta’da doğdu. İlköğretimini Isparta’da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi’ne devam etti. Ardından Dokuz Eylük Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne devam etti.
2002 yılında katıldığı SingYourSong adlı beste yarışmasında Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalyalı gençten oluşan Grup “6. Cadde” ile birlikte Türkiye birincisi olmasıyla ilk albüm çalışmalarına başladı. Aynı yıl Universal Müzik tarafından yayınlanan toplama albümde “Dönersen” adlı parça yer aldı.

Ardından stüdyo çalışması 6 ay süren ve prodüktörlüğü ile düzenlemeleri Haluk Kurosman‘nın yaptığı “Sabuha” adlı albümde yer aldı. 11 Şarkının yer alsöz ve müzikleri Emre Aydın’a aitti. 2003 yılında albümün çıkmasından 2 yıl sonra 2005‘te grup dağıldı.

2006 yılının Ekim ayında Sony BMG Türkiye GRGDN işbirliğiyle “Afilli Yalnızlık” adlı solo albümü piyasaya çıktı. Albümden çıkan ilk klip albüm ile aynı adı taşıyan “Afilli Yalnızlık” adlı parçaya çekildi. Yon Thomas‘ın yönetmenliğini yaptığı klipte Şebnem Dönmez yer aldı.

“Afilli Yalnızlık” adlı albümdeki 10 şarkının 9’unun söz ve müziği kendine ait olan Emre Aydın, Umay Umay‘ın “Hareket Vakti Gelince” adlı şarkısını da bu albümde yorumladı. Prodüktör olarak yine Haluk Kurosman ile çalışan Emre Aydın’a bu albümde, davulda Gripin’den İlker Baliç, bas gitarda Manga’dan Cem Bahtiyar ve gitarda Vega’dan Tuğrul Akyüz eşlik etti.

Gripin’nin kendi adını taşıyan ikinci stüdyo albümüne “Sensiz İstanbul’a Düşmanım” adlı parça ile konuk sanatçı olarak katıldı.
——————————————————————————————–
Emre Aydın İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Emre Aydın menajeri, Emre Aydın web sitesi, Emre Aydın iletişim, Emre Aydın konser fiyatı, Emre Aydın konser bedeli, Emre Aydın konser kaşesi, Emre Aydın organizasyonu, Emre Aydın menajerlik firması, Emre Aydın menejeri, Emre Aydın sahne fiyatı, Emre Aydın sahne konser fiyatı, Emre Aydın konser fiyatı ne kadar, Emre Aydın belediye festival ücreti, Emre Aydın İmza günü ücreti, Emre Aydın sahne menajeri, Emre Aydın ulaşım, Emre Aydın menajeri, Emre Aydın menajerlik ulaşım, Emre Aydın menajeri kim, Emre Aydın yılbaşı konser fiyatı, Emre Aydın mail adresi, Emre Aydın menajer iletişim, Emre Aydın konser ücreti, Emre Aydın belediye konser fiyatı, Emre Aydın festival konser fiyatı, Emre Aydın menajerlik şirketi, Emre Aydın telefon numarası, Emre Aydın menajer,

Sanatçıya Ait Eserler