Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2021

Ahmet Selçuk İlkan

Ahmet Selçuk İlkan

1955 yılında Adana’da doğdu. İlk şiirlerini yazmaya başladığı yıllarda lise eğitiminin ardından 1973’te Berlin Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimine başlayan İlkan, 1975 yılında Hayat dergisi’nin düzenlediği “aşk” konulu şiir yarışmasında ‘Hatırlar mısın?’ isimli şiiriyle ilk birincilik ödülünü kazandı.

1976 yılında mimarlık öğrenimini yarım bırakarak Türkiye`ye dönerek, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümüne giren sanatçı, 1978’de profesyonel şarkı sözü yazarlığına başladı. 1980’de üniversiteden mezun olan Ahmet Selçuk İlkan’ın 1000’den fazla eseri bulunmaktadır.

Kendisini ayrılıkların şairi, yalnızlıkların ozanı ve kısaca (ad ve soyadının baş harflerinden yola çıkarak) ASİ olarak tanımlayan sanatçı, bugüne kadar altı kitap, on şiir albümü yayınlamış, televizyon kanallarında çeşitli programlar yapmış ve konserler vermiştir.

Bu güne kadar Türk müzik dünyasının en ünlü bestekâr ve yorumcuları ile çalışan İlkan’ın 1000’in üzerinde eseri bulunmaktadır, bunlardan ilk akla gelen; Islak Mendil, Tahta Masa, Kahır mektubu, Anılar, Bir PazarGünü, Sabahçı Kahvesi, Hatıram olsun, Bir Gülü Sevdim, Ya Seninle Ya Sensiz, Gözler Kalbin Aynasıdır, Sevdalıyım, Eyvah-Çaykarası, Çocukların Günahı Ne, Ben Ne İnsanlar Gördüm, Bana Sor Yalnızlığı, Eskici, Seninle Aşkımız Eski Bir Roman, Bir Cennettir Bu Dünya, Kurşuna Gerek Yok, Selam Olsun, BizimSokaklar, YineBugün Sensiz, Bir Evet Yeter, Seni Sana Emanet Ediyorum, Ya Benimsin Ya Toprağın, Sana Hasret Gideceğim, Liselim, Mastika ve diğerleri…

Ahmet Selçuk İlkan’ın bir başka özelliği Türk müzik dünyasında ilk melodi şiir akımını başlatmış olmasıdır. Mum Işıgında (Ayten) isimli şiir albümü 1982 yılında piyasaya sürüldüğünde yepyeni bir akım ayak seslerini beraberinde getiriyordu. 1991 yılında ilk şiir klibini çeken İlkan’ın bu güne kadar yayınlanmış 8 tane şiir albümü bulunuyor.
————————————————————————————————–

Ahmet Selçuk İlkan Menajeri 0532 206 59 59

Ahmet selçuk ilkan, ahmet selçuk ilkan iletişim, ahmet selçuk ilkan menajer, ahmet selçuk ilkan menajeri, ahmet selçuk ilkan menajerlik, ahmet selçuk ilkan resmi site, ahmet selçuk ilkan telefon, ahmet selçuk ilkan telefonu, ahmet selçuk ilkan telefon numarası, ahmet selçuk ilkan konserleri, ahmet selçuk ilkan konser fiyatı, ahmet selçuk ilkan konser ücreti ahmet selçuk ilkan sahne kaşesi, ahmet selçuk ilkan sahne fiyatı, ahmet selçuk ilkan sahne bedeli, ahmet selçuk ilkan resmi menajer, ahmet selçuk ilkan resmi menajerlik, ahmet selçuk ilkan düğün ,ahmet selçuk ilkan düğün organizasyonu, ahmet selçuk ilkan klipleri, ahmet selçuk ilkan videoları, ahmet selçuk ilkan şarkıları, ahmet selçuk ilkan konserleri, ahmet selçuk ilkan konser tarihleri, ahmet selçuk ilkan konser turne, ahmet selçuk ilkan Avrupa turnesi, ahmet selçuk ilkannın resmi menajeri kim, ahmet selçuk ilkan imza günü, ahmet selçuk ilkan konseri, ahmet selçuk ilkan konser takvimi, ahmet selçuk ilkan fotoğrafları, ahmet selçuk ilkan resimleri, ahmet selçuk ilkan kaşe,

Sanatçıya Ait Eserler