Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Eylül 2021

Cenk Eren

Cenk Eren

Cenk Eren kimdir,
Esas adı Yüksel Venedik olan Cenk Eren, 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu’nda 1 sene dansçı olarak görev aldı. Sahne hayatına başlamadan önce en yakın arkadaşı Murathan Mungan kendisine Cenk Eren adını koyar.

Müzik hayatına ilk kez yine Ankara’da çeşitli gece klüplerinde sahne alarak başladı. 1985 yılında “Ankara Radyosu Çok sesli Gençlik Korosu”nda korist olarak görev almaya başladı. Sahne çalışmaları ağır basınca Ankara Radyosu’ndan istifa edip, gece klübü çalışmalarına devam etti.

1986-1988 yılları arasında İzmir Narlıdere’de İstihkam Okulunda askerlik görevini yaptı.

1990 senesinde Alanya’ya gitti ve 3 sene boyunca Alanya’da yaşadı ve sahne çalışmalarına burada devam etti. 1993 senesinde İstanbul’a geldi. 1995 yılında ilk albüm “Ve Cenk Eren” piyasaya çıktı. Aynı dönemde İstanbul’da gece klüplerinde sahne almaya başladı.

2000 yılında Star TV’de öğleden sonra kuşağında “Yıldız Savaşları” isimli TV programını gerçekleştirdi. 2002 yılında Nükhet Duru ile “Muhteşem İkili” projesine başladı. İstanbul Günay Restaurantta başlayan bu projeyi çeşitli organizasyonlarda ve Show TVd’e bir TV programında devam ettiler.

Türkiye’nin belli başlı bütün büyük müzikhollerinde çalıştı. 7 albüm yaptı.

Albümleri :
1995 – Ve Cenk Eren
2000 – Gözlerin
2003 – Kader Çıkmazı
2004 – Nükhet Duru & Cenk Eren Muhteşem İkili
2006 – Kiraz Mevsimi
2009 – Dönüm Noktam
2012 – Kasetimi al
———————————————————————-
Cenk Eren İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Cenk Eren menajeri, Cenk Eren web sitesi, Cenk Eren iletişim, Cenk Eren konser fiyatı, Cenk Eren konser bedeli, Cenk Eren konser kaşesi, Cenk Eren organizasyonu, Cenk Eren menajerlik firması, Cenk Eren menejeri, Cenk Eren sahne fiyatı, Cenk Eren sahne konser fiyatı, Cenk Eren konser fiyatı ne kadar, Cenk Eren belediye festival ücreti, Cenk Eren İmza günü ücreti, Cenk Eren sahne menajeri, Cenk Eren ulaşım, Cenk Eren menajeri, Cenk Eren menajerlik ulaşım, Cenk Eren menajeri kim, Cenk Eren yılbaşı konser fiyatı, Cenk Eren mail adresi, Cenk Eren menajer iletişim, Cenk Eren konser ücreti, Cenk Eren belediye konser fiyatı, Cenk Eren festival konser fiyatı, Cenk Eren menajerlik şirketi, Cenk Eren telefon numarası, Cenk Eren menajer,

Sanatçıya Ait Eserler