Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2020

Mabel Matiz

Mabel Matiz

Mabel Matiz Kimdir ?
Mabel Matiz olarak bilinen Türk pop müzik şarkıcısı, şarkı yazarı, eski diş hekimi. Gerçek adı, Fatih Karaca 31 Ağustos 1985 Yılında Mersin’in Erdemli ilçesinde doğmuştur. Adı, Kumral Ada Mavi Tuna romanında yer alan Tuna karakterinin takma adı Mabel ve çok sarhoş, düşkün kimse anlamlarına gelen eski Yunanca kökenli kelime matizin birleşiminden oluşur.

Mabel Matiz, ilkokulu ve liseyi Erdemli’de okumuş, üniversite eğitimini ise 2003-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Diş hekimliği bölümünde almıştır. Çocukluk yıllarını, kendisine müzikal anlamda çok katkısı olduğunu ifade ettiği Erdemli’de geçirmiştir. Erdemli’deki İlköğretim ve Lise eğitimi’nin ardından 2003’te İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde üniversite eğitimine başlayarak 2008’de diş hekimi olarak mezun olan Mabel Matiz, 2011’de İstanbul Bilgi Üniversitesi insan hakları hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Müzik eğitimine üniversite zamanlarında aldığı gitar ve şan dersleri ile başlayan Mabel Matiz, ilk bestelerini de üniversite yıllarında çıkarmıştır.

2008 bu yana kariyerini sürdüren sanatçı ilk şarkılarını kişisel ev kayıtları şeklinde oluşturan genç müzisyen bu şarkıları MySpace sayfası üzerinden anonim olarak paylaşmıştır.

Mabel Matiz şarkılarına ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk albümünün hazırlıklarına başlamış, bu kapsamda proje dahilinde Alper Gemici ve Alper Erinç ile bir araya gelerek albüm için stüdyo çalışmalarına başlamıştır.

İlk albümü Mabel Matiz 11 Mayıs 2011’de piyasaya çıkmıştır ve bu albümden 5 şarkıya klip çekilmiştir. Mabel Matiz, aynı zamanda Teoman, Göksel, Ceyl’an Ertem gibi sanatçıların albümlerinde söz yazarı ve besteci olarak da bulunmuştur. 5 Ocak 2013’te 2. albümü Yaşım Çocuk’u yayınlamıştır.

Kendi albümleri haricinde; Teoman’ın Aşk ve Gurur albümünde yer alan Sahilde Bir Sarhoş, Ceyl’an Ertem’in Ütopyalar Güzeldir albümünde Cennetin Irmakları, ve Göksel’in Bende Bi’ Aşk Var albümündeki Yarım Kalan Şarkı adlı şarkıların söz ve besteleri Mabel Matiz imzasını taşımaktadır.

Mete Özgencil’in katkıları ile hazırladığı ikinci albümü Yaşım Çocuk Ocak 2013’te piyasaya çıkmıştır.
—————————————————————————–
Mabel Matiz İletişim ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Mabel Matiz menajeri, Mabel Matiz web sitesi, Mabel Matiz iletişim, Mabel Matiz konser fiyatı, Mabel Matiz konser bedeli, Mabel Matiz konser kaşesi, Mabel Matiz organizasyonu, Mabel Matiz menajerlik firması, Mabel Matiz menejeri, Mabel Matiz sahne fiyatı, Mabel Matiz sahne konser fiyatı, Mabel Matiz konser fiyatı ne kadar, Mabel Matiz belediye festival ücreti, Mabel Matiz İmza günü ücreti, Mabel Matiz sahne menajeri, Mabel Matiz ulaşım, Mabel Matiz menajeri, Mabel Matiz menajerlik ulaşım, Mabel Matiz menajeri kim, Mabel Matiz yılbaşı konser fiyatı, Mabel Matiz mail adresi, Mabel Matiz menajer iletişim, Mabel Matiz konser ücreti, Mabel Matiz belediye konser fiyatı, Mabel Matiz festival konser fiyatı, Mabel Matiz menajerlik şirketi, Mabel Matiz telefon numarası, Mabel Matiz menajer, Mabel Matiz İletişim, Mabel Matiz İletişim Bilgileri, Mabel Matiz Menejer, Mabel Matiz Menejeri, Mabel Matiz Menejerlik, Mabel Matiz Menajer,Mabel Matiz Menajeri, Mabel Matiz Menajerlik, Mabel Matiz Resmi, Mabel Matiz Resmi Menejer, Mabel Matiz Resmi Menejeri, Mabel Matiz Resmi Menejerlik, Mabel Matiz Resmi Menajer, Mabel Matiz Resmi Menajeri, Mabel Matiz Resmi Menajerlik, Mabel Matiz Resmi Menajeri Kim, Mabel Matiz Resmi Menejeri Kim, Mabel Matiz Resmi Site, Mabel Matiz Resmi Sitesi, Mabel Matiz Telefon, Mabel Matiz Telefonu, Mabel Matiz Telefon Numarası, Mabel Matiz Konser, Mabel Matiz Konseri, Mabel Matiz Konserleri, Mabel Matiz KonserTakvimi,Mabel Matiz Konser Fiyatı, Mabel Matiz Konser Ücreti, Mabel Matiz Konser Bedeli, Mabel Matiz Düğün Ücreti, Mabel Matiz Düğün Fiyatı,Mabel Matiz Düğün Kaşesi, Mabel Matiz Düğün Organizasyonu, Mabel Matiz Biyografi, Mabel Matiz Hayatı, Mabel Matiz Klip, Mabel Matiz Klipleri, Mabel Matiz Şarkıları, Mabel Matiz Videoları, Mabel Matiz Resimleri, Mabel Matiz Fotoğrafları, Mabel Matiz Kaşe, Mabel Matiz Kaşesi

Sanatçıya Ait Eserler