Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Şubat 2021

Orhan Hakalmaz

Orhan Hakalmaz

Orhan Hakalmaz Kimdir ?
Bayburt kökenli olan Orhan Hakalmaz, 10 Kasım 1964’de Samsun’da doğdu.

Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı ve 6 yaşında bağlama çalarak sanat hayatına başladı. İlkokulu Samsun’da okuyan sanatçı, sekiz yaşında katıldığı Karadeniz Altınses Yarışmasında birinci oldu. On iki yaşında da İstanbul Radyosu amatör ses sanatçılığını kazandı ve bant yapma izni verildi. Bir çok kez TRT İstanbul Radyosunda “Çocuk Saati” adlı programa katılıp türkü söyleyip, bağlama çaldı. 1977 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı giriş imtihanlarını kazanarak öğrenimine başladı. Konservatuarda Nida Tüfekçi’nin öğrencisiydi. Aynı zamanda TRT İstanbul Radyosunda akitli sanatçı olarak göreve başladı. Yaklaşık iki sene çalıştı.

1988 yılında on bir senelik eğitimini bitirip mezun oldu ve aynı yıl İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 1991 yılında İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü THM Alanında yüksek lisans yaptı ve tez olarak “Ege Bölgesi Ağır Zeybeklerin İncelenmesi” adlı çalışmayı sundu. 1994 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Korosunda şef yardımcılığı, daha sonra şeflik yaptı. TRT Radyosunun ve Devlet Konservatuarı’nın T.H.M. konserlerinde solist, korist ve bağlama sanatçısı olarak yer aldı. 2000 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’ndaki görevinden ayrıldı.

Halen albüm ve konser çalışmalarına devam eden sanatçı, sırasıyla Gönlüm , Kara Tren ,Destegül, Sevilir, Türkü Yolu albümlerini çıkardı. Sinan ve Ezgi adında 2 çocuğu bulunmaktadır.
———————————————————————————————————-
Orhan Hakalmaz İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Orhan Hakalmaz menajeri, Orhan Hakalmaz web sitesi, Orhan Hakalmaz iletişim, Orhan Hakalmaz konser fiyatı, Orhan Hakalmaz konser bedeli, Orhan Hakalmaz konser kaşesi, Orhan Hakalmaz organizasyonu, Orhan Hakalmaz menajerlik firması, Orhan Hakalmaz menejeri, Orhan Hakalmaz sahne fiyatı, Orhan Hakalmaz sahne konser fiyatı, Orhan Hakalmaz konser fiyatı ne kadar, Orhan Hakalmaz belediye festival ücreti, Orhan Hakalmaz İmza günü ücreti, Orhan Hakalmaz sahne menajeri, Orhan Hakalmaz ulaşım, Orhan Hakalmaz menajeri, Orhan Hakalmaz menajerlik ulaşım, Orhan Hakalmaz menajeri kim, Orhan Hakalmaz yılbaşı konser fiyatı, Orhan Hakalmaz mail adresi, Orhan Hakalmaz menajer iletişim, Orhan Hakalmaz konser ücreti, Orhan Hakalmaz belediye konser fiyatı, Orhan Hakalmaz festival konser fiyatı, Orhan Hakalmaz menajerlik şirketi, Orhan Hakalmaz telefon numarası, Orhan Hakalmaz menajer,

Sanatçıya Ait Eserler