Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Mayıs 2021

Resul Dindar

Resul Dindar

Resul Dindar kimdir,
Karadeniz ezgilerini son yıllarda en güzel şekilde seslendiren isimlerden birisidir.

Resul Dindar, 24 Ocak 1982 tarihinde Artvin, Hopa’da doğmuştur. Yaşamının büyük bir bölümü doğduğu Hopa‘da geçmiştir. 2005 yılının Eylül ayında üniversitede okuyan abisinin yanında kalmak için İstanbul‘a gelmiş ve yerleşmiştir. Aslında amacı garsonluk yapmak imiş.

İstanbul’a geldikten sonra arkadaşlarıyla “So Bulurt” (Nereye Gidiyoruz) adında bir gurup kurdu. Bu gurup ile Karadeniz müziği yaptıktan 2 yıl sonra da gurup dağılmıştır.

Kısa bir süre sonra da 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte sekiz üyeli Karmate (değirmen) grubunu kurdu ve grubun solistliğini yaptı. Karmate grubu ile birlikte “Nani” ve “Nayino” adlı albümleri çıkardı. 2012 yılında Resul Dindar guruptan ayrılarak müzik hayatına yalnız devam etti.

Resul Dindar, Karmate grubundan 4 arkadaşı ile beraber ayrıldılar ancak grup kurmadan birlikte çalıştılar. İlk çıkardıkları albüm “Divane” oldu.

Resul Dindar, söylediği şarkılarda Türkçenin yanı sıra, Karadeniz Bölgesi’nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dilleri de kullandı.

Resul Dindar, Derya Batum Dindar ile evlidir.

Albümleri :
2009 – Nani (Karmate grubu ile)
2010 – Nayino (Karmate grubu ile)
2013 – Divane
2014 – Dalgalan Karadeniz
————————————————————————————————————————–
Resul Dindar İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Resul Dindar menajeri, Resul Dindar web sitesi, Resul Dindar iletişim, Resul Dindar konser fiyatı, Resul Dindar konser bedeli, Resul Dindar konser kaşesi, Resul Dindar organizasyonu, Resul Dindar menajerlik firması, Resul Dindar menejeri, Resul Dindar sahne fiyatı, Resul Dindar sahne konser fiyatı, Resul Dindar konser fiyatı ne kadar, Resul Dindar belediye festival ücreti, Resul Dindar İmza günü ücreti, Resul Dindar sahne menajeri, Resul Dindar ulaşım, Resul Dindar menajeri, Resul Dindar menajerlik ulaşım, Resul Dindar menajeri kim, Resul Dindar yılbaşı konser fiyatı, Resul Dindar mail adresi, Resul Dindar menajer iletişim, Resul Dindar konser ücreti, Resul Dindar belediye konser fiyatı, Resul Dindar festival konser fiyatı, Resul Dindar menajerlik şirketi, Resul Dindar telefon numarası, Resul Dindar menajer,

Sanatçıya Ait Eserler