Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Şubat 2021

Oğuz Yılmaz

Oğuz Yılmaz

Oğuz Yılmaz Kimdir ?
Oğuz Yılmaz 25 Ekim 1968 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Müzikal anlamda kariyerine başlaması ortaokul yıllarında çok küçük yaşlarda gerçekleşti. O yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığının açtığı yarışmaya katıldı ve gösterdiği etkili performansla bu yarışmada başarı gösterdi ve artık müziğine yön vermek adına bir çok usta isimlerden aldığı eğitimle kendisini geliştirerek müzik yolculuğuna başlamış oldu.

25.07.1989 yılında ilk albümünü yayınladı ve oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başardığı bu albümle ne kadar kalıcı çalışmalara imza atacağının sinyallerini verdi. Albüm onu yanıltmadı ve ilk albümü Duydun mu-Bi Denem ile satış rekorları kırdı. 1991 yılında yaptığı anlaşmayla Kazan Plakla anlaşma yaparak 10’a yakın albüme imza attı.

1993 ‘te Çarşı Çakalı;1994’te ‘Vurgunum Sana’;1995 yılında’ Zilli Dilek’;1996 yılında ‘Nazlımı Beklerim’; 1997 yılında ‘ Keriman’ gibi albümlere imza attı;1999 Yılında ‘Usta’ albümünü yayınladı. Bu albümünde yer alan parça ‘Bas Bas Paraları Leyla’ya’ Oğuz Yılmaz’ın etkili yorumuyla Türkiye’de ve Avrupa’da büyük ilgi gördü.

Kendine has yorumu sempatik tavırları ve ilginç halk danslarıyla türküyü sevdiren isimlerden biri olarak tarihe adını yazdırdı. Bugüne kadar birçok festivalde konser performansı sergileyen isim olmayı başaran Oğuz Yılmaz başarılarından dolayı sayısız ödülle onurlandırıldı. 2003 yılında Gördün mü Albümü ile tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı. Çekirge ve Gördün mü? gibi hit şarkılara imza attı, Çeirge parçasıyla çocukların büyük beğenisini kazandı.

2004 yılında kendi müzik şirketiyle yoluna devam eden Oğuz Yılmaz Yılmazlar Plak’ı kurdu. Müzikal yaşantısını Ankara’da sürdüren Oğuz Yılmaz iki yıllık suskunluğunu yapımcılığını Ozan Video Film A.Ş. prodüktörlüğünü Gürol Ersaraç’ın üstlendiği ‘Uğurböceğim’ albümüyle bozdu ve tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı. Oldukça mütevazı tavırlarıyla dikkat çeken Oğuz Yılmaz başarılı bir şekilde; kendisine ait sözlerin ve müziklerinde bulunduğu Uğurböceğim albümünde de çizgisinden hiçbir şey kaybetmeden müzik yolculuğunu sürdürüyor… Oğuz Yılmaz bekâr ve Sude adında dünyalar tatlısı bir kız çocuğuna sahip.(Uğurböceği adlı parçasını kızına yazıp birlikte düet yaptılar.)
————————————————————————————————-
Oğuz Yılmaz İletişim  0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Oğuz Yılmaz menajeri, Oğuz Yılmaz web sitesi, Oğuz Yılmaz iletişim, Oğuz Yılmaz konser fiyatı, Oğuz Yılmaz konser bedeli, Oğuz Yılmaz konser kaşesi, Oğuz Yılmaz organizasyonu, Oğuz Yılmaz menajerlik firması, Oğuz Yılmaz menejeri, Oğuz Yılmaz sahne fiyatı, Oğuz Yılmaz sahne konser fiyatı, Oğuz Yılmaz konser fiyatı ne kadar, Oğuz Yılmaz belediye festival ücreti, Oğuz Yılmaz İmza günü ücreti, Oğuz Yılmaz sahne menajeri, Oğuz Yılmaz ulaşım, Oğuz Yılmaz menajeri, Oğuz Yılmaz menajerlik ulaşım, Oğuz Yılmaz menajeri kim, Oğuz Yılmaz yılbaşı konser fiyatı, Oğuz Yılmaz mail adresi, Oğuz Yılmaz menajer iletişim, Oğuz Yılmaz konser ücreti, Oğuz Yılmaz belediye konser fiyatı, Oğuz Yılmaz festival konser fiyatı, Oğuz Yılmaz menajerlik şirketi, Oğuz Yılmaz telefon numarası, Oğuz Yılmaz menajer,

Sanatçıya Ait Eserler