Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Şubat 2021

Demet Sağıroğlu 

Demet Sağıroğlu 

Demet Sağıroğlu kimdir,

Şarkıcı, söz yazarı, besteci. Kayahan‘ın vokali olarak başladığı profesyonel müzik yaşamına solo albüm çalışmalarıyla devam eden Sağıroğlu, aynı zamanda söz yazarı ve bestecidir. Uzay Heparı‘nın prodüktörlüğünü yaptığı Kınalı Bebek isimli albümüyle büyük başarı kazanmış olan Sağıroğlu, Türk pop müziğindeki en iyi seslerden biridir.

5 Aralık 1966‘da Erzurum‘da dünyaya geldi. İlköğretimini Ankara‘da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü‘nü kazanan Sağıroğlu, annesinin isteğiyle Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. Ancak aynı üniversitenin şan bölümünde açılan sınavda birinci olunca Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü’ne burslu olarak yatay geçiş yaptı. Sağıroğlu daha sonra İTÜ Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nde de eğitim aldı.

Kayahan’la tanışınca profesyonel olarak müzik hayatına atıldı. 1989 yılında Türkiye‘yi Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil eden Kayahan’ın “Ve Melankoli” isimli şarkısında vokal yaparak adını duyurdu. 1993‘te Şehrazat‘ın bir bestesiyle katıldığı Pop Show Şarkı Yarışması’nda birinci olan Sağıroğlu, 1994 yılına kadar Kayahan’ın vokalistliğini yapmaya devam etti.
Aynı yıl prodüktörlüğünü Uzay Heparı’nın yaptığı ve albüme adını da veren çıkış şarkısı Kınalı Bebek’le önemli bir çıkış yakalayan Sağıroğlu, albümde sözü ve müziği kendisine ait olan Arnavut Kaldırımı, Hazan Mevsimi, Yadigar, Gönlünce Yaşa gibi şarkılara da yer verdi. İlk albümü olmasına rağmen Kınalı Bebek, büyük başarı kazandı.

Sağıroğlu’nun ikinci stüdyo albümü “Şikayetim Var” 1996‘da müzik marketlerdeki yerini aldı. Prodüktörlüğünü Kayahan’ın yaptığı albüm, Kınalı Bebek’ın popülaritesini yakalayamasa da olumlu tepkiler aldı. Albümde kendi imzasını taşıyan Aşk Perisi, Zar Attık, Alacakaranlık, Ne Acı, Söylemem, Anlatma Bana gibi şarkılar da vardı.

1998‘de kayıtları Atina‘da Yannis Doulamis prodüktörlüğünde yapılan üçüncü albümü “Sımsıcak“ta Sağıroğlu, usta müzisyenler Şehrazat ve Sezen Aksu‘yla çalıştı. Sağıroğlu aynı yıl sahnelenen “Zeki Müren İçin Bir Demet Yasemen” isimli müzikalde ünlü aktris Belgin Doruk‘u canlandırdı. Oyunculukta da başarılı olan Sağıroğlu bir sonraki yıl “Nilgün” isimli dizide başroldeydi.

2000 yılında dördüncü stüdyo albümü “Papatya Falları“yla dinleyicisiyle buluşan Sağıroğlu bu albümde prodüktör
Nino Varan‘la çalıştı. Albümün Savruldum ve Misafir gibi beğenilen şarkılarında yine onun imzası vardı. Aşkın Nur Yengi ve Nalan gibi sanatçılara da şarkı veren Sağıroğlu, 2004 yılında “Korkum Yok” isimli albümünü çıkardı.
—————————————————————————-
Demet Sağıroğlu iletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Demet Sağıroğlu menajeri, Demet Sağıroğlu web sitesi, Demet Sağıroğlu iletişim, Demet Sağıroğlu konser fiyatı, Demet Sağıroğlu konser bedeli, Demet Sağıroğlu konser kaşesi, Demet Sağıroğlu organizasyonu, Demet Sağıroğlu menajerlik firması, Demet Sağıroğlu menejeri, Demet Sağıroğlu sahne fiyatı, Demet Sağıroğlu sahne konser fiyatı, Demet Sağıroğlu konser fiyatı ne kadar, Demet Sağıroğlu belediye festival ücreti, Demet Sağıroğlu İmza günü ücreti, Demet Sağıroğlu sahne menajeri, Demet Sağıroğlu ulaşım, Demet Sağıroğlu menajerlik ulaşım, Demet Sağıroğlu menajeri kim, Demet Sağıroğlu yılbaşı konser fiyatı, Demet Sağıroğlu mail adresi, Demet Sağıroğlu menajer iletişim, Demet Sağıroğlu konser ücreti, Demet Sağıroğlu belediye konser fiyatı, Demet Sağıroğlu festival konser fiyatı, Demet Sağıroğlu menajerlik şirketi, Demet Sağıroğlu telefon numarası, Demet Sağıroğlu menajer,

Sanatçıya Ait Eserler