Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Şubat 2021

Ayşegül Aldinç

Ayşegül Aldinç

Ayşegül Aldinç kimdir

Ayşegül Aldinç, gazeteci Orhan Aldinç ile resim öğretmeni Süheyla Aldinç‘in kızı olarak, 1962 yılında, İstanbul‘da doğdu.

Annesinin Davutpaşa‘ya tayininin çıkmasından dolayı ailesiyle birlikte uzunca bir süre oturacakları Kızılelma Caddesine taşındı. Yine annesinin tayinlerinden dolayı ortaokul öğrenimimi üç ayrı okulda tamamlayabildi. Ortaokul birinci sınıfı Kandilli Kız Lisesinde yatılı olarak, ortaokul ikinci sınıfı Davutpaşa Lisesinde ve ortaokul üçüncü sınıfı da Feriköy Lisesinde tamamladı.

Eski adıyla “Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu“, şimdiki adıyla “Marmara Üniversitesi Seramik Fakültesi“ni bitirdi. Eğitimini tamamlamasından kısa süre sonra İstanbul Akaretler Ortaokulu‘nda müzik öğretmenliği yapmaya başladı. Öğretmenlik görevini bırakmasının ardından girdiği Yıldız Porselen Fabrikası‘nda altı yıl desinatör olarak çalıştı.

1981 yılında, Modern Folk Üçlüsü ile katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması‘nda İrlanda‘nın Dublin kentinde ülkemizi temsil etti.

İlk müzik albümünü 1988 yılında çıkardı. 1981 – 1988 arası seramikle uğraşıp yurtiçi ve yurtdışı festivallere ve yarışmalara katıldı. İkinci albüm, 1991 yılında “Benden Söylemesi“, üçüncü albüm 1994 yılında “Alev Alev“, dördüncü albüm 1996 yılında “Söze Ne Hacet” adıyla çıktı. 2000 yılında “Nefes” albümü ile hayranları ile tekrar buluştu.

1985 – 1998 yılları arası Avrupanın birçok ülkesinde, ABD ve Çin‘de, Sovyetler Birliği ve Arap ülkelerinde çeşitli konserler verdi.

“Katırcılar“, “Yağmur Kaçakları“, “Ağrı’ya Dönüş“, “Yeşil Bir Dünya“, “Gerilla” gibi sinema filmlerinde rol alan Ayşegül Aldinç, televizyon için çekilen “Acımak“, “Taşların Sırrı” ve “Aziz Ahmet” filmlerinde de oyunculuğunu gösterdi. Ayşegül Aldinç’in hem sinemada hem de müzik alanında ödülleri var.

Ödülleri

Altın Koza (en iyi kadın oyuncu)
İstek Vakfı (en iyi kadın şarkıcı)
Kıbrıs Gazeteciler Derneği (en iyi kadın şarkıcı)
——————————————————————————-
Ayşegül Aldinç İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Ayşegül Aldinç İletişim Bilgileri, Ayşegül Aldinç Menejer, Ayşegül Aldinç Menejeri, Ayşegül Aldinç Menejerlik, Ayşegül Aldinç Menajer,Ayşegül Aldinç Menajeri, Ayşegül Aldinç Menajerlik, Ayşegül Aldinç Resmi, Ayşegül Aldinç Resmi Menejer, Ayşegül Aldinç Resmi Menejeri, Ayşegül Aldinç Resmi Menejerlik, Ayşegül Aldinç Resmi Menajer, Ayşegül Aldinç Resmi Menajeri, Ayşegül Aldinç Resmi Menajerlik, Ayşegül Aldinç Resmi Menajeri Kim, Ayşegül Aldinç Resmi Menejeri Kim, Ayşegül Aldinç Resmi Site, Ayşegül Aldinç Resmi Sitesi, Ayşegül Aldinç Telefon, Ayşegül Aldinç Telefonu, Ayşegül Aldinç Telefon Numarası, Ayşegül Aldinç Konser, Ayşegül Aldinç Konseri, Ayşegül Aldinç Konserleri, Ayşegül Aldinç KonserTakvimi,Ayşegül Aldinç Konser Fiyatı, Ayşegül Aldinç Konser Ücreti, Ayşegül Aldinç Konser Bedeli, Ayşegül Aldinç Düğün Ücreti, Ayşegül Aldinç Düğün Fiyatı,Ayşegül Aldinç Düğün Kaşesi, Ayşegül Aldinç Düğün Organizasyonu, Ayşegül Aldinç Biyografi, Ayşegül Aldinç Hayatı, Ayşegül Aldinç Klip, Ayşegül Aldinç Klipleri, Ayşegül Aldinç Şarkıları, Ayşegül Aldinç Videoları, Ayşegül Aldinç Resimleri, Ayşegül Aldinç Fotoğrafları, Ayşegül Aldinç Kaşe, Ayşegül Aldinç Kaşesi

Sanatçıya Ait Eserler