Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2020

Altay

Altay

Altay kimdir, Altay Biber, 1970 senesinde Rize‘de yirmi kişilik bir ailenin çocuğu olarak yedi kardeşten biri olarak doğmuştur. Politikacı bir aileden gelmektedir. İlk ve ortaokulu Zeytinburnu’nda okudu. Liseyi ise Zeytinburnu Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde okudu. Sonra İTÜ Gemi makineleri mühendisliğini kazandı ama gitmedi. Gittiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü de yarım bıraktı. 1987-1988 yılında konservatuara girdi. 6 yıl konservatuar eğitimi aldı. İşi ve okulu bir arada yürütemediği için bu okulu da bıraktı.

Müziğe olan eğilimi ise ağabeyine alınan saz ile başlamış. Gençlik dönemlerinde işportacılık yaptı. Askerliğini ise Kütahya ‘da kısa dönem olarak yaptı.

Kendisini ilk olarak “Var ya” adlı bestesi ile tanıttı. Yüzlerce bestesi olan Altay’ın ilk albümü 30 yaşındayken, 2000 yılında “Yok ya” adı altında çıkardığı albümdür. İkinci albümü “Yolcu Yolunda Gerek“ 2001, üçüncü albümü Prestij Müzik´ten “Seninle“ 2003, dördüncü albümü “Anadolu’dan Rüyaya“ 2004 yılında çıkardı. Beşinci albümü “Öyle Olsun“´u Özden Müzik´ten 20 Haziran 2006´da çıkardı. Müzik Direktörlüğünü ve Aranjörlüğünü Ahmet Özden´in üstlendiği albümündeki tüm söz ve müzikler Altay’a ait. 2007´de Seyhan Müzik´ten “Zor Bulursun“ isimli albümünü çıkardı. 2009´da da Avrupa Müzik markasıyla “Sana Bayılıyorum“ albümü yayınlandı. 2010´da “Şekil A”yı çıkardı.

Albüm çıkarmaya başlamadan önce gece kulüplerinde çalışıyor ve müzisyen arkadaşlarına şarkı veriyordu.

2004 yılında Serap Karaata ile evlenen AlGülsüm Biber Hanım’la evlenmiştir. Bir çocukları vardır.

Albümleri:
2000 – Kalpsizsin ( Yok Ya )
2001 – Yolcu Yolunda Gerek
2003 – Seninle
2005 – Anadolu’dan Dünyaya
2006 – Öyle Olsun
2007 – Zor Bulursun
2009 – Sana Bayılıyorum
2010 – Şekil A
2011 – Elma
2013 – Berduş
———————————————————————–
Altay İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Altay menajeri, Altay web sitesi, Altay iletişim, Altay konser fiyatı, Altay konser bedeli, Altay konser kaşesi, Altay organizasyonu, Altay menajerlik firması, Altay menejeri, Altay sahne fiyatı, Altay sahne konser fiyatı, Altay konser fiyatı ne kadar, Altay belediye festival ücreti, Altay İmza günü ücreti, Altay sahne menajeri, Altay ulaşım, Altay menajeri, Altay menajerlik ulaşım, Altay menajeri kim, Altay yılbaşı konser fiyatı, Altay mail adresi, Altay menajer iletişim, Altay konser ücreti, Altay belediye konser fiyatı, Altay festival konser fiyatı, Altay menajerlik şirketi, Altay telefon numarası, Altay menajer, Altay İletişim, Altay İletişim Bilgileri, Altay Menejer, Altay Menejeri, Altay Menejerlik, Altay Menajer,Altay Menajeri, Altay Menajerlik, Altay Resmi, Altay Resmi Menejer, Altay Resmi Menejeri, Altay Resmi Menejerlik, Altay Resmi Menajer, Altay Resmi Menajeri, Altay Resmi Menajerlik, Altay Resmi Menajeri Kim, Altay Resmi Menejeri Kim, Altay Resmi Site, Altay Resmi Sitesi, Altay Telefon, Altay Telefonu, Altay Telefon Numarası, Altay Konser, Altay Konseri, Altay Konserleri, Altay KonserTakvimi,Altay Konser Fiyatı, Altay Konser Ücreti, Altay Konser Bedeli, Altay Düğün Ücreti, Altay Düğün Fiyatı,Altay Düğün Kaşesi, Altay Düğün Organizasyonu, Altay Biyografi, Altay Hayatı, Altay Klip, Altay Klipleri, Altay Şarkıları, Altay Videoları, Altay Resimleri, Altay Fotoğrafları, Altay Kaşe, Altay Kaşesi

Sanatçıya Ait Eserler