Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2019

Alişan

Alişan

Alişan kimdir, Alişan, 1976 doğumlu arabesk ve pop müzik şarkıcısı. Başrolünde olduğu Aynalı Tahir (1998) adlı diziyle iyice tanınan ve sevilen şarkıcı, Nisan 2007’de çıkardığı son albümü Kimselere Güvenemem ile müzik piyasasında yeniden gündemde. Alişan, başladığı 2004 yılından beri yayın hayatını sürdüren, Cennet Mahallesi dizisinde de ‘Ferhat‘ rolünü canlandırmaya devam ediyor.

Asıl ismiyle Serkan Burak, 19 Haziran 1976’da Kasımpaşa, İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesi aslen Bingöl’ün Kiği ilçesinden olan Alişan, daha çok küçük yaşlardayken müziğe olan ilgisi ve yeteneğiyle dikkatleri çekti. Okuduğu türkülerle okul yıllarında da öğretmenleri arasında ilgi odağı oldu. Aslında pilot olmak isteyen Alişan girdiği üniversite sınavlarında başarılı olamadı. 21 yaşındayken Prestij Müzik‘le çalışmaya başlayan Alişan’ın, Sana Birşey Olmasın (1997) adlı kaseti yayımlandı. Alişan bundan önce de liseye başladığında babasının da maddi desteğiyle bir kaset çıkarmıştı. Prestij Müzik’in üç ortağından biri olan Hilmi Topaloğlu, aile dostlarıydı. Kasedin çıkışında diğer ortaklar Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir de katkıda bulundu. Alişan, albümden çıkarttığı ‘Kralı Gelse’ adlı parçayla tanındı. Alişan daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı‘na girdi.

Alişan, 1998’de Aynalı Tahir adlı diziyle televizyon seyircisinin karşısına çıktı. Senaryosunu Sergin Akyaz’ın yazdığı ve Kayra Şenocak, Erkan Petekkaya, Yeşim Biber, Saruhan Yücel, Emine Ün, Tuğba Özay ve Doğa Bekleriz’in de oynadığı dizide, ‘Tahir’ rolünü cane çok sevildi.

Erol Köse ile çalışmaya başlayan ve 1999’da ‘Var Ya’ adlı ikinci kasedini çıkartan Alişan, dizi oyunculuğuna da devam etti. Aynı yıl ‘Kurt Kapanı’ (Falçata Kemal rolünde) adlı dizide Kenan Kalav ve Pınar Altuğ’la birlikte oynadı. 2001’de ise ‘Aşkına Eşkıya’ adlı dizide başrol oynadı. Berşan rolündeki Alişan’a Arzu Yanardağ, Erkan Petekkaya ve Hande Kazanova eşlik etti.

Alişan 2002’de ise Sait Faik Abasıyanık’ın eserinden uyarlanan ve başrollerinde Sibel Can, Müjdat Gezen ile Bulut Aras’ın da olduğu, ‘Papatya ile Karabiber’ isimli Ümit Efekan filminde rol aldı. Karabiber adlı klarnetçi karayağız bir genci canlandırdığı film, Eylül 2004’te vizyona girdi.

2004’de yönetmenliğini Yaşar Seriner’le birlikte Serdar Akar’ın yaptığı Cennet Mahallesi adlı komedi dizisinde rol almaya başladı. Alişan, Mahallenin gülü güzeller güzeli dansöz Sultan ile yanık sesli kemancı Ferhat’ın aşkını konu alan dizide, Ferhat rolünü canlandırırken, Sultan rolünde ise Çağla Şikel vardı. Başladığından itibaren çok sevilen dizide Melek Baykal, Müjdat Gezen, Zeki Alasya, Zihni Göktay ve Özkan Uğur gibi sanatçılar da yer aldı.

Nisan 2007’de ‘Kimselere Güvenmiyorum’ adlı 3. albümünü çıkartan Alişan, albümüyle de büyük beğeni topladı. Sanatçı birkaç ay önce yaptığı bir açıklamada “Aman kimse oyunculuğun şarkıcılığı bana unutturduğunu zannetmesin. Nisan ayında yeni albümümü çıkartacağım. Hayatımın en güzel albümü olacağını şimdiden söyleyebilirim” diye konuşmuştu.

Alişan, yaklaşık beş yıldır devam eden birlikteliklerinin sonucunda 7 Ocak 2007 ‘de ünlü oyuncu ve şovmen Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil ile nişanlandı. Erbil’in evinde yapılan törende çiftin yüzüklerini ünlü yapımcı İlker İnanoğlu taktı. Erbil ise nişanın ardından “Bizim Türk örf adetlerine gore yapılan bir tören oldu. Kız evi naz evidir. Alişan hem bizim hem de Türk halkının sevdiği bir sanatçı, yaklaşık 5 yıllık birlikteliği resmiyete döktük artık biz bir aileyiz” demişti. Fakat çift, kararlaştırılan evlilik tarihine de rağmen kısa süre sonra ayrılık kararı aldı.
——————————————————————————–
Alişan İletişim 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63
Alişan menajeri, Alişan web sitesi, Alişan iletişim, Alişan konser fiyatı, Alişan konser bedeli, Alişan konser kaşesi, Alişan organizasyonu, Alişan menajerlik firması, Alişan menejeri, Alişan sahne fiyatı, Alişan sahne konser fiyatı, Alişan konser fiyatı ne kadar, Alişan belediye festival ücreti, Alişan İmza günü ücreti, Alişan sahne menajeri, Alişan ulaşım, Alişan menajeri, Alişan menajerlik ulaşım, Alişan menajeri kim, Alişan yılbaşı konser fiyatı, Alişan mail adresi, Alişan menajer iletişim, Alişan konser ücreti, Alişan belediye konser fiyatı, Alişan festival konser fiyatı, Alişan menajerlik şirketi, Alişan telefon numarası, Alişan menajer,Arama motorlarından sanatçı Alişan için gelen çeşitli kelimeler şöyledir: Alişan İletişim, Alişan İletişim Bilgileri, Alişan Menejer, Alişan Menejeri, Alişan Menejerlik, Alişan Menajer,Alişan Menajeri, Alişan Menajerlik, Alişan Resmi, Alişan Resmi Menejer, Alişan Resmi Menejeri, Alişan Resmi Menejerlik, Alişan Resmi Menajer, Alişan Resmi Menajeri, Alişan Resmi Menajerlik, Alişan Resmi Menajeri Kim, Alişan Resmi Menejeri Kim, Alişan Resmi Site, Alişan Resmi Sitesi, Alişan Telefon, Alişan Telefonu, Alişan Telefon Numarası, Alişan Konser, Alişan Konseri, Alişan Konserleri, Alişan KonserTakvimi,Alişan Konser Fiyatı, Alişan Konser Ücreti, Alişan Konser Bedeli, Alişan Düğün Ücreti, Alişan Düğün Fiyatı,Alişan Düğün Kaşesi, Alişan Düğün Organizasyonu, Alişan Biyografi, Alişan Hayatı, Alişan Klip, Alişan Klipleri, Alişan Şarkıları, Alişan Videoları, Alişan Resimleri, Alişan Fotoğrafları, Alişan Kaşe, Alişan Kaşesi

Sanatçıya Ait Eserler