Beğen 1

Turgay Başyayla Kimdir ?

Turgay Başyayla iletişim 0 532 206 59 59 Turgay Başyayla İletişim Telefonu

Turgay Başyayla Kimdir
1977 doğumlu olan Turgay Başyayla ilk ve orta öğrenimini Çankırı’da tamamladı. 1995 yılında Antalya AKEV kolejinde lise eğitimini tamamladıktan sonra 1996 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler bölümünü kazandı.Eğitim hayatın boyunca eğitiminin yanı sıra sosyal etkinliklerde yer alan Turgay Başyayla lise yıllarında profesyonel basketbol oynadı. Ayrıca üniversite yıllarında THM ve TSM korolarını kurup, üniversiteler arası yarışmalarda dereceler kazandı.Çocukluğunda bir tutku olan müzik genç yıllarında harçlığını çıkardığı bir iş oldu onun için. Korolarda başladığı müzik hayatını, türkü evlerinde okuduğu türkülerle sürdürürken şöhretin kapısı ona bir çok ünlünün prodüktörlüğünü yapmış olan merhum Hilmi Topaloğlu ile tanışmasıyla birlikte profesyonelliğe ilk adımını attı.

Turgay Başyayla İletişim 0532 206 59 59

2000 yılında Hilmi Toplaoğlu’nun müzik şirketi olan Prestij Müzik’ten çıkardığı ilk solo albümü “NAZLICAN” Turgay Başyayla’nın başarıyla sürecek olan müzik yolculuğunun profesyonel ilk meyvesiydi. “Nazlıcan” la şöhret kapısını aralayan Turgay Başyayla 2002 yılında ikinici solo albümü olan “Ben Patlarsan Eğer” adlı albümünü çıkardı.

Turgay Başyayla Menajeri 0532 206 59 59

Yapmış olduğu bu iki albümle birlikte büyük organizasyonlarda sahne almaya başlayan Turgay Başyayla sahnede bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini halk oyunlarıyla süslemeye karar verdi. Anadolu’nun her yöresinden türküler okurken bu türkülerin yaşanmışlıklarını o yörenin yöresel figürleriyle gençlere daha iyi aktaracağını düşünerek 2002 yılında Motif Halk Oyunları Vakfında halk oyunları eğitimine başladı. Motif Halk Oyunları Vakfıyla başlayan bur birliktelik bir çok ulusal ve uluslar arası organizasyonlarda yapılan sahne showlarıyla taçlandırıldı.Sesinin güzelliği müzik adamları tarafından takdir edilen Turgay Başyayla, yüzünün karakteristik yapısı ve yakışıklılığıyla yönetmenlerinde dikkatini çekti ve 2003 yılından itibaren bu sektörde de çalışmalara başladı.

Turgay Başyayla Menajer 0532 206 59 59

Mavi Beyaz Görsel Sanatlar tarafından ATV için çekilen “Şizofren Aşk” isimli televizyon filminde başrol oynayarak oyunculuğunu da gösteren Turgay Başyayla, 2005 yılının mart ayında da Mesut Uçakan yönetmenliğinde TRT’nin önemli projelerinden biri olan “Otel İstanbul’da” baş rol oynadı. Mesut Uçakan’la “Otel İstanbul’da” başlayan iş birlikteliği yine 2005 yılının temmuz ayında “Anne Yada Leyla” isimli sinema filmiyle devam etti. “Anne Yada Leyla” filmi birçok ulusal ve uluslar arası film festivallerinde seyirciyle buluştuğu gibi ülkemizin en önemli film festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Altın Portakal’a aday gösterildi. 2006 yılında da Mecaz Film ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde çekilen bir dönem filmi olan Harput Fatihi “Belek Gazi” filminde Belek Gazi’yi canlandıran Turgay Başyayla oyunculuk kariyerini daha emin adımlarla sürdürmek için tiyatro üstadı ve yönetmen Arslan Kaçar’dan sinema ve oyunculuk dersleri aldı.2009 yılında televizyonculuk hayatına TRT – İNT ‘de “Sıla Türküleri” programıyla başlayan Turgay Başyayla, televizyonculuk serüveninde ikinci adımını 2008 – 1009 yıllarında Kanal A televizyonunda yapmış olduğu “Türkü Şiir Türkiye” adlı programla atmış oldu. Turgay Başyayla’nın televizyonculukta kendini ispatı 2010 yılında oldu. “Davetsiz Misafir” programı ile bir anda Türkiye’nin sevilen ekran yüzlerinden biri oldu. 2015 yılına kadar sürdürdüğü Davetsiz Misafir yayınladığı günlerde reyting rekorları kırarak gezi programlarında 1 numaralı yerini yıllarca muhafaza etti. 2014 yılında yılın da aynı zamanda Beyaz TV’de “Yarışmaya Geldik” programını yaptı. 2015 yılında Show TV’ye transfer olan Turgay Başyayla halen “Lezzet Yolculuğu” programı ile reyting rekorları kırmaya devam ediyor.2008 yılında Kral Tv Müzik ödüllerinde yılın en iyi Türk Halk Müziği sanatçısı ödülünü alan Turgay Başyayla TRT’de “Sıla Türküleri”, Kanal A’dada “Türkü Şiir Türkiye” programlarını sundu.2011 Unesconun Evliya Çelebi yılında yılın Çağdaş Çelebisi ödülünü alan Turgay Başyayla bir dönemde Başakşehir’de İdeal Sanat Merkezi isimli bir eğitim kurum kurdu. Bu okulda gençlere ebru, teship, hat, halk oyunları, karikatür ve resim gibi konularda eğitimler vererek kültürümüze sahip çıktı.2006 – 2008 yılları arasında da İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası işletmeciliği ve danışmanlığını yaptı.Anadolu’yu karış karış gezen Turgay Başyayla 1 milyon km yol yaptı. Doğunun batıdan, kuzeyin güneyden haberdar olması gayesiyle 5 yıldır sürdürdüğü programda elde edilen fotoğraflar ve bilgilerde 5 cilt olarak düşünülen bir kitap serisine dönüştü. Bu serinin ilk cildi olan “Davetsiz Misafir’in Lezzet Yolculuğu” 2013 ün Aralık ayında okurlarla buluştu. Kısa sürede 3 baskı yapılan kitabın 2. cildinin hazırlıkları başladı.

Turgay Başyayla Menajerlik 0532 206 59 59

Turgay Başyayla’yı konser,festival, Mekan ve Düğün etkinliklerinize davet için lütfen bizi arayın.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Booking Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için Lütfen Tıklayın

(Bu Sayfa Tanıtım amaçlı Oluşturulmuştur.Fiyatlarımıza ulaşım,Konaklama,Ses Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir.)

(ÖNEMLİ NOT:İnternet web sitelerine Sanatçı Fiyatları Koyan Kişiler İtibar Etmeyin Çünkü Sanatçı Fiyatları Konser,festival Düğün ve Mekan için
değişkendir Ve Bu Fiyatlardan Sanatçıların ve Menajerlerin Bilgisi Dahilinde Koyulmamamıştır
Saygılarımızla)

Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik & Organizasyon Hizmetleri
1993’den Bugüne Hizmetinizdeyiz
İletişim Bilgilerimiz
Genel Koordinatör: Muharrem Yıldırım : 0532 206 59 59
Ofis:0216 378 59 59 Asistan İletişim Gsm : 0532 404 66 63 – 0532 460 15 97
Mail:mymenajerlik@gmail.com
Web Sitelerimiz
https://muharremyildirim.com/
https://mymenajerlik.com/
https://www.mysanatcifiyatlari.com/
Facebook @mymenajerlik Instegram Hesablarımız @mymenajerlik @muharremyildirimofficia

Turgay Başyayla

Sitemizde sanatçıya ait toplam 3 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Call Now ButtonBizi Arayın
Verified by MonsterInsights